محصولات توانبخشی

اجاره دستگاه بای پپ و سی پپ و ویژگی‌ها 1401

دوران همه‌گیری ویروس کرونا، ابتلا به آن و اختلال در تنفس به همگان ثابت کرد که این آمد و شد جریان هوا به داخل ریه چنانچه تحت تأثیر عوامل متعدد دچار اختلال شود، چگونه می‌تواند بر کیفیت زندگی اثر بگذارد.

خوشبختانه امروزه علم به قدری پیشرفت کرده است که ابزارهایی را در اختیار بشر بگذارد تا بتوانند اختلالات احتمالی را درمان کنند. شاید شما هم نام دستگاه‌های سی پپ و بای پپ را شنیده باشید.

بنابراین چنانچه تنفس خودتان و یا عزیزانتان به این ابزارها گره خورده است، دیگر لازم نیست نگران تامین هزینه برای خرید آن‌ها باشید. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

بای پپ چیست؟

بای پپ دستگاهی برای تسهیل تنفس است که به‌عنوان تهویه غیر تهاجمی برای درمان اختلال تنفسی مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر چه این دستگاه‌ها را غالبا در بیمارستان‌ها دیده‌اید، اما گاها برای کسانی که در خانه به آن‌ها نیاز دارند نیز کاربردی است.

بای پپ متشکل از بدنه و یک لوله است که انتهای آن به یک ماسک متصل میشود، شما یا بیمارتان با قرار دادن این ماسک روی بینی و دهان، می‌توانید به راحتی تنفس کنید.

این دستگاه نوعی ونتیلاتور است، بنابراین با انجام فرآیندی با فشار دادن هوا، آن را به داخل ریه‌ها می‌فرستد.

شما با اجاره دستگاه بای پپ و تنظیماتی که انجام می‌دهید شرایطی را فراهم می‌کنید تا ریه‌های بیمار به راحتی باز و بسته شود،  سطح اکسیژن در خون افزایش پیدا کند  و ازمیزان دی اکسید کربن کاسته شود. بدین ترتیب اختلال تنفسی مرتفع می‌گردد.

نحوه کار دستگاه بای پپ

دستگاه‌های بای پپ براساس تنظیمات می‌توانند دو سطح از مشکلات تنفسی را مرتفع کنند.

در یک حالت، در هنگام تنفس، دستگاه فشار هوای بیشتری را وارد ریه بیمار میکنند و در حالت دوم، وقتی نفس به بیرون رانده می‌شود، دستگاه فشار هوا را کاهش می‌دهد. در واقع شما با اجاره دستگاه بای پپ برای خودتان و یا بیمارتان، دم و باز دم استاندارد و مثبتی را به او هدیه می‌کنید.

جالب است بدانید که برخی از مدل‌های دستگاه بای پپ دارای تایمر و تنظیماتی هستند که موجب می‌شود تا فرد، طی برنامه‌ریزی صورت گرفته تعداد معینی تنفس در دقیقه را تجربه کند.

کاربرد دستگاه بای پپ

همان طور که اشاره شد برای درمان برخی از بیماری‌ها و یا رفع کردن یک اختلال به‌صورت مقطعی لازم است تا بیمار مدتی از دستگاه بای پپ استفاده کند. اما هزینه بستری در بیمارستان و یا خرید دستگاه بسیار زیاد خواهد بود.

با درک شرایط اقتصادی مردم و نیز با هدف بهبود اختلالات بیماران عزیز، ما در مجموعه خود امکان اجاره دستگاه بای پپ و اجاره دستگاه سی پپ را برای ساکنان پایتخت فراهم آورده‌ایم تا در خانه برای درمان اختلالاتی که راه تنفس را دشوار می‌کند مورد استفاده قرار گیرد.

 معمولاً این دستگاه برای مبتلایان به اختلال انسداد مزمن ریه، سندرم هیپوونتیلاسیون چاقی و اسکلروز جانبی آمیوتروفیک  مفید خواهد بود.

هم چنین افرادی که دچار آپنه انسدادی خواب و آپنه مرکزی خواب هستند نیز به این دستگاه احتیاج خواهند داشت.

به‌طور کلی باید گفت دستگاه بای پپ زمانی تجویز می‌شود که پزشکان معتقدند  اختلال بیمار به اندازه کافی شدید نیست که نیاز به لوله‌گذاری داشته باشد.

به‌عنوان مثال، در هنگام نارسایی تنفسی مزمن یا ذات‌الریه پزشکان اجاره دستگاه بای پپ را توصیه می‌کنند.

در مقدمه این مطلب نیز اشاره کردیم که پس از همه‌گیری کرونا ویروس، استفاده از ونتیلاتورها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرد. به طوری که بای پپ یک درمان مؤثر برای افرادی به شمار می‌رود که مشکلات تنفسی متوسط ​​ناشی از COVID-19 را تجربه میکنند.

معرفی دستگاه سی پپ

شاید پزشک برای شما یا بیمارتان استفاده از دستگاه سی پپ را توصیه کرده باشد، اما ندانید که این دستگاه چیست و اجاره دستگاه سی پپ آیا ممکن است یا خیر!

خوب است بدانید که این  دستگاه از یک بدنه با یک لوله انعطاف‌پذیر و یک ماسک تشکیل شده است. ابعاد سی پپ حتی از بای پپ نیز کوچک‌تر است و شاید تعجب کنید اگر بگوییم  این دستگاه از یک دستگاه فکس هم کوچکتر و گاه به اندازه یک رادیو یا جعبه دستمال کاغذی است!

دستگاهی سبک وزن، آرام و بی‌صدا که البته با همین جثه ریز قادر است اختلالات مهم تنفسی را مرتفع کند.

 شما می‌توانید پس از اجاره دستگاه سی پپ از مجموعه ما، آن را روی میز  کنار تخت یا روی روی زمین کنار محل خواب خود قرار دهید و از آن استفاده کنید.

نگران نحوه خوابیدنتان نباشید. سی پپ شما را برای غلتیدن محدود نخواهد کرد، لوله انعطاف‌پذیر این دستگاه به اندازه کافی بلند است که به شما اجازه حرکت در اطراف را بدهد.

نحوه کار دستگاه سی پپ

با اجاره دستگاه سی پپ، فشار مثبت مداوم راه هوایی را تجربه خواهید کرد. به این معنا که راه‌های هوایی شما یا بیمار هنگام خواب توسط دستگاه باز نگه داشته می‌شود تا اکسیژن مورد نیاز برای عملکرد مطلوب بدن در دسترس باشد.

دستگاه CPAP با انتقال مداوم هوا از طریق بینی و دهان به باز نگه داشتن راه‌های هوایی کمک می‌کند.

توضیح بیشتر اینکه این دستگاه، هوای اتاق را دریافت می‌کند، آن را تصفیه کرده و تحت فشار قرار می‌دهد و سپس از طریق یک لوله و ماسک آن را به ریه بیمار می‌رساند.

 جریان مداوم هوا به آرامی به ورودی‌های دریافت اکسیژن بیمار نفوذ می‌کنند، تنفس را تثبیت می‌کند و کیفیت خواب را به شکل قابل توجهی بهبود میبخشد.

کاربرد دستگاه سی پپ

سی پپ،  میتواند کیفیت خواب را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد و خطر ابتلا به تعدادی از مشکلات سلامتی از جمله بیماری قلبی و سکته را کاهش دهد.

در بیماران مبتلا به برخی از انواع اختلالات تنفسی، در طول خواب ممکن است روند طبیعی تنفس قطع شود.

گاهی بیمار در یک شب بیش از ده‌بار چنین تجربه‌ای را از سر می‌گذراند، تجربه دلهره‌آوری که با کمبود اکسیژن، بالا رفتن فشار خون و بیماری قلبی می‌تواند همراه باشد و گاهی حتی  سکته مغزی و  ابتلا به دیابت را نیز به بار آورد.

 با اجاره دستگاه سی پپ، به‌طرز قابل توجهی امکان انسداد تنفسی پایین می‌آید و بیمار، خوابی بدون دغدغه را تجربه خواهد کرد.

mehransatvat وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *