ماساژور برقی برای چی خوبه؟ + معرفی چند نمونه عالی

همه ما در طول روز ملزم به انجام امور متفاوتی در محیط کار یا خانه خود هستیم. فعالیت‌هایی که ما در یک روز داریم، اندام‌های مختلفی از بدن ما مانند دست، پا، سرشانه، کتف و… را تحت تأثیر قرار داده و درگیر می‌کند. به همین دلیل است که پس از یک روز کاری طولانی در قسمت سرشانه یا کمر احساس گرفتگی و درد داریم. از آنجا که برای داشتن یک زندگی سالم ملزم به رعایت تغذیه مناسب، فعالیت‌های ورزشی و… هستیم، می‌توانیم با استفاده از ابزارهای کاربردی و مفید مانند یک دستگاه ماساژور، این فرایند را در مسیر صعودی به منظور افزایش کیفیت زندگی و حفظ سلامت جسم و روان، پیش ببریم.

دستگاه ماساژور چیست؟

تولیدکنندگان در صنعت ابزار و تجهیزات پزشکی به منظور فراهم کردن شرایط آسایش و راحتی برای بیماران و متقاضیان در این حوزه، محصولاتی کاربردی طراحی و تولید کرده‌اند. یکی از این محصولات که کاربری بسیار آسان و قیمت مناسبی دارد، ماساژور برقی است. از این دستگاه برای برطرف کردن گرفتگی عضلات و ماهیچه‌ها و همچنین ایجاد حسی از آرامش در بدن استفاده می‌شود.

آیا استفاده از دستگاه ماساژور محدودیت دارد؟

یکی از مهمترین مزایای ماساژور برقی، عدم محدودیت در استفاده از این دستگاه است. شما در هر سنی که باشید، می‌توانید برای رفع خستگی و گرفتگی ماهیچه‌ها از این وسیله کاربردی بهترین استفاده را داشته باشید. البته این محصول بر اساس نوع کاربرد به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شود که ما با توجه به ناحیه مورد نظر در بدن خود می‌توانیم مدلی مناسب انتخاب کرده و خریداری کنیم.

نکته‌ای که در استفاده از ماساژور باید به آن توجه داشته باشیم، وضعیت جسمانی است. به این معنا که اگر با مشکلاتی مانند آرتروز گردن، کمر و عارضه‌هایی از این قبیل درگیر هستید، پیش از استفاده با پزشک متخصص خود مشورت داشته باشید. همچنین نوع دستگاه و نحوه به کار بردن آن در این شرایط نیز باید با دقت و اطمینان بیشتری همراه باشد.

مزایای استفاده از ماساژور برقی

بهبود کیفیت خواب

آیا می‌دانستید امکان بهبود کیفیت خواب شبانه به کمک دستگاه ماساژور وجود دارد؟ اگر تا به حال آرامش ایجاد شده توسط این دستگاه را تجربه نکرده‌اید، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم به فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی «توانی نو» مراجعه کرده و یک ماساژور برقی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنید. بسیاری از افراد به دلیل کم‌خوابی یا اختلالات خواب معمولا در آرزوی یک خواب باکیفیت شبانه به سر می‌برند. بسیاری از متخصصان به این دسته از افراد دستگاه برقی را پیشنهاد می‌دهند. این دستگاه حسی از آرامش در بدن ایجاد کرده و نقش مؤثری بر روی کیفیت خواب شب دارد.

رفع گرفتگی عضلانی

رایج‌ترین موارد استفاده ماساژور، برطرف کردن گرفتگی ایجاد شده در عضلات و همچنین رفع خستگی جسمی است. کافی است سر ماساژور را بر روی ناحیه مورد نظر قرار داده و به صورت اصولی حرکت دهیم. طی این فرایند عضلات تحریک شده و گرفتگی‌های ایجاد شده در آن‌ها به آرامی تحت تأثیر قرار گرفته و باز شده یا در اصطلاح نرم می‌شوند. همچنین شما می‌توانید به کمک یک ماساژور برقی دردهای ایجاد شده در نواحی مختلف بدن را کاهش داده و بهبهود ببخشید.

کاهش استرس و اضطراب

یکی دیگر از مزایای دستگاه ماساژور برقی، کاهش قابل توجه سطح استرس و اضطراب است. این دستگاه سیستم عصبی را تحریک کرده و به ترشح هورمون آندورفین در بدن کمک می‌کند؛ این هورمون نقش قابل توجهی در ایجاد احساس شادی و آرامش داشته و سطح استرس را در افراد به خوبی کنترل می‌کند.

کمک به بهبود گردش جریان خون

این دستگاه به شکلی طراحی شده است که با قرار گرفتن بر روی پوست و ایجاد فشار، ماهیچه‌ها، سیستم عصبی ورگه‌ای خونی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یکی از مزایای قابل توجه این دستگاه، بهبود گردش جریان خون است. این امر باعث می‌شود تا اکسیژن مورد نیاز به شکل بهتری به اندام‌ها و سلول‌های بدن برسد.

اهمیت استفاده از دستگاه ماساژور

پیش از این به مزایای این دستگاه کاربردی و مفید اشاره کردیم. با این حال تمامی نقاط مثبت عملکرد و کارکرد این دستگاه در این چند مورد خلاصه نخواهد شد. به همین جهت در ادامه اشاره مختصری به دیگر موارد اهمیت استفاده از این دستگاه خواهیم داشت.

  • کنترل فشار خون
  • کمک به جوانسازی پوست و کنترل روند پیری پوست
  • سفت شدن پوست صورت
  • کمک به کاهش تورم در عضلات و ماهیچه‌های پا
  • بهبود دردهای ناحیه کمر، دست، سرشانه و…
  • افزایش انعطاف‌پذیری بدن
  • کمک به از بین بردن لایه‌های چربی

انواع دستگاه ماساژور

این دستگاه به دو مدل دستی و برقی تقسیم می‌شود. هر کدام از این مدل‌ها کارکرد ساده‌ای داشته و شما می‌توانید به راحتی در هر موقعیت و زمانی از آن‌ها استفاده کنید. همان‌طور که از عنوان ماساژور برقی مشخص است، عملکرد آن به وسیله جریان برق بوده و با اتصال به برق دستگاه گرم شده و ناحیه مورد نظر را ماساژ می‌دهد.

بعضی از مدل‌های ماساژور به کمک یک کابل و آداپتور به برق متصل شده و برای مدت زمان مشخصی شارژ می‌شوند. پس از شارژ دستگاه شما می‌توانید تا زمان اتمام شارژ از آن استفاده کرده و نواحی مختلف بدن را ماساژ دهید.

یکی از مزایای ماساژور برقی نسبت به دستی، استفاده از سری‌های متعدد برای دریافت ماساژ به روش‌های مختلف است. به عنوان مثال بعضی از محصولات به سری‌هایی مجهز شده‌اند که شما می‌توانید از هر کدام برای ماساژ دادن ناحیه خاصی استفاده کنید. در این میان باید به مزایای دستگاه ماساژور دستی نیز اشاره کوتاهی داشته باشیم. از آنجا که کنترل این دستگاه در اختیار شخص است، ما می‌توانیم فشار و سرعت مورد نیاز برای ایجاد احساس آرامش، رفع خستگی، برطرف کردن گرفتگی عضلات و… را به صورت دستی تعیین کنیم. همچنین برای استفاده از مدل دستی دیگر نیازی به پریز برق نداشته و جای نگرانی برای تمام شدن شارژ دستگاه نیز وجود ندارد.

انواع ماساژور به حالت‌های مختلف مانند لرزش، چرخش، ضربه، فشار و… سیستم‌های عصبی ناحیه مورد نظر را تحریک کرده و احساس لذت بخشی در شخص ایجاد می‌کنند. هر کدام از این حالت‌ها راهکار مناسبی برای عارضه‌های مختلف مانند درد یا گرفتگی هستند.

انواع ماساژور برقی

دستگاه‌های ماساژور برقی به تنهایی در دسته‌بندی‌های مختلفی طراحی شده و در اختیار متقاضیان قرار گرفته‌اند؛ در ادامه اشاره کوتاهی به آن‌ها خواهیم داشت.

مادون قرمز

یکی از دسته‌بندی‌های دستگاه ماساژور، استفاده از مادون قرمز است. تکنولوژی این دستگاه بر اساس امواج مادون قرمز بوده و حرارت ایجاد شده نیز توسط این امواج صورت می‌گیرد. یکی از مزایای ماساژور، کاهش سلولیت ایجاد شده بر روی بافت پوست است. گرمایی که توسط مادون قرمز ایجاد می‌شود نقش مؤثری بر روی کاهش درد و رفت گرفتگی عضلانی دارد.

مدل حرارتی

این مدل در واقع یک دستگاه کمپرس گرم است که به واسطه حرارت، عضله‌ها و سیستم عصبی را تحریک کرده و در رفع تنش، خستگی، استرس، درد، گرفتگی عضله و… نقش پررنگی ایفا می‌کند.

مدل لرزشی

عملکرد این دستگاه به واسطه لرزش ایجاد شده، انجام می‌شود. برخلاف مدل حرارتی و مادون قرمز در این مدل حرارت و گرما نقشی نداشته و تنها به کمک لرزش‌های خفیف تا شدید، ناحیه مورد نظر ماساژ داده می‌شود. در این دستگاه پالس‌ها به صورت لحظه‌ای بر اساس تنظیمات صورت گرفته ایجاد می‌شود.

موارد استفاده دستگاه ماساژور

این دستگاه موارد مصرف متعددی داشته و شما می‌توانید برای بهبود فاکتورهای مختلفی از آن استفاده بهینه داشته باشید. با توجه به مزایا و اهمیت این وسیله کاربردی و مفید، امکان ماساژ دادن اندام‌های مختلفی از بدن مانند دست، پا، کمر، کتف، سرشانه، کف پا، کف دست، صورت و گردن، توسط این دستگاه وجود دارد.

نکات مهم در استفاده از ماساژور

یکی از مهمترین نکات در این زمینه، استفاده صحیح و اصولی از این وسیله است. به این معنا که شما نمی‌توانید به دفعات در طول یک روز از این ابزار استفاده کنید؛ به این جهت که ممکن است بر روی پوست شما کبودی یا تورم ایجاد شود. همچنین عدم توجه به نحوه استفاده از این وسیله امکان آسیب رساندن به عضلات و سیستم عصبی را نیز دارد. توجه داشته باشید که نواحی حساسی مانند سینه، در استفاده از این دستگاه با محدودیت همراه بوده و متخصصین این امر را کاملا منع کرده‌اند.

خرید ماساژور برقی

همان‌طور که در این مطلب ذکر کردیم، توانی نو، منبعی قابل اطمینان در فروش تجهیزات پزشکی باکیفیت بوده و شما می‌توانید بدون نگرانی از فروشگاه آنلاین ما خرید کنید. مهمترین فاکتور در خرید شما از فروشگاه اینترنتی توانی نو، ضمانت اصل بودن کالا است. تمام محصولات به صورت جامع دسته‌بندی شده و شما می‌توانید با مطالعه مشخصات و قیمت کالاها، خریدی مطمئن از ما داشته باشید.

بهترین برندهای ماساژور برقی

در حال حاضر برندهای متعددی در صنعت ابزار و تجهیزات پزشکی وجود دارند که در این حوزه شناخته‌شده هستند. برای تهیه محصولات پزشکی نمی‌توان به هر تولیدکننده یا برند متفرقه‌ای اعتماد کرد. به همین جهت اعتبار تولیدکننده یا فروشگاهی مانند توانی نو، در این مبحث حرف اول را می‌زند.

برندهای بیورر، بریمد، فشیال گان، کندینگ، موری، دنومد، میوتو ایتالیا، سایکل تیری، سولاکس و… از برندهای شناخته‌شده‌ای هستند که محصولات آن‌ها در فروشگاه ما با ضمانت اصل بودن کالا موجود است. در میان این محصولات، برند بیورر از محبوبیت بیشتری بین مشتریان برخوردار است. قیمت محصولات نیز با توجه به نوع برند و کاربری دستگاه متغیر بوده و شما می‌توانید با هر میزان بودجه‌ای که در نظر دارید، این دستگاه را تهیه کنید.

mehransatvat وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است